BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 16118322
*
nr 1611 8322
Golvlampa
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Kondition: nagg, lampfästet skadat
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 20:31:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 23:15:01
1
100 kr
4/4 10:26:29
2
150 kr
5/4 21:46:13
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
7378 Golvlampa
England, mässingfot, skärm i metall. Höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7187 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17
-
7270 Golvlampa
metall. Höjd: 186 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:42
*
Golvlampa
Kondition: nagg, lampfästet skadat
nr 1611 8322
Golvlampa
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Kondition: nagg, lampfästet skadat
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/4 23:15:01 | 1 | 100 kr |
4/4 10:26:29 | 2 | 150 kr |
5/4 21:46:13 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
7378 Golvlampa
England, mässingfot, skärm i metall. Höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42 -
7187 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17 -
7270 Golvlampa
metall. Höjd: 186 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:42